U minoritů v Krnově mají zcela nový betlém

Milovaní,
využijte vánočních svátků a přijďte se podívat na zcela nový betlém (někdy se také říká jesličky), který je v klášterním kostele u minoritů v Krnově. Zajímavostí je, že kompletně celou krajinu a včetně její modelace osobně realizoval rektor poutního místa na Cvilíně, o. Sebastian. Na níže uvedených fotografií se můžete pokochat nejen scénou klanění se Tří králů malému Ježíškovi (v době zveřejnění článku není zatím umístěný v jesličkách), ale také takové detaily krajiny jako jsou kamzíci na římse skály apod.

Přijďte se podívat i s dětmi. Přehled vánočních bohoslužeb v Krnově, Kostelci, Úvalně, Krasově nebo na Cvilíně naleznete ZDE.

Dokument o pohyblivých betlémech na ostravsku, nedávno vysílala Česká televize, na jejich webu ivysilani.cz můžete shlédnout ZDE .

Fotografie a text: redakce webu farnostkrnov.cz