Ve věku 88 let zemřel P. Václav Turza

Ve věku 88 let zemřel v pondělí 17. října P. Václav Turza.

Rodák z Havřic u Uherského Brodu v minulosti působil v několika farnostech ostravsko-opavské diecéze – kupř. v Krnově, ve Slezských Rudolticích či v Hrozové. Poslední rozloučení se zesnulým knězem se uskuteční v pátek 21. října při mši sv. začínající v 15.00 v krnovském minoritském kostele Narození Panny Marie.

P. Václav Turza se narodil 12. srpna 1934 v Havřicích u Uherského Brodu. V 2. polovině 60. let vstoupil do semináře a 5. července 1970 byl v Brně vysvěcen. Vystřídal několik působišť – Zlín, Krnov, Krnov-Kostelec, Slezské Rudoltice, Hrozovou, Rudu nad Moravou, Jívovou, Domašov nad Bystřicí, Hraničné Petrovice, Novou Hradečnou, Šumvald a Medlov. V roce 2012 se vrátil do Krnova a v krnovském děkanátu ještě několik let vypomáhal.

Po zádušní mši sv., jež bude sloužena v pátek 21. října od 15.00 v krnovském minoritském kostele Narození Panny Marie, bude uložen do hrobu na místním hřbitově.

Zemřel v pondělí 17. října 2022 v nemocnici ve Městě Albrechticích.

Text: Libor Rösner, web doo.cz