Tradiční narozeninový koncert Štěpána Raka 7. 8. 2022 na Cvilíně

Tradiční narozeninový koncert Štěpána Raka se uskuteční v rámci festivalu Setkání s duchovní hudbou dne 7. 8. 2022 na Cvilíně.
Štěpán Rak, světoznámý kytarový virtuos, skladatel, profesor Akademie muzických umění, bude opět koncertovat v neděli 7. srpna 2022 v 17.00 hodin na místě, které miluje, v Kostele Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení sv. Kříže v Krnově na Cvilíně.
Umělec, který se svými koncerty a recitály procestoval celý svět, hrál v mnohých věhlasných koncertních sálech a chrámech, stále považuje poutní místo na Cvilíně za jedno z nejkrásnějších a velmi rád se sem vrací. V jeho úpravě pro kytaru v programu zazní například hudba renesančních a barokních tabulatur a významná vlastní díla.
Skromný a velkorysý Štěpán Rak je znám také pořádáním benefičních koncertů. Často celý výtěžek koncertu včetně honoráře věnuje na pomoc potřebným. Takto i poutnímu kostelu na Cvilíně opakovaně přispěl finančním darem na opravu fresek. Koncert pořádá Římskokatolická farnost v Krnově a Hudební sdružení Krnov v rámci festivalu Setkání s duchovní hudbou s podporou Města Krnova. Vstupné je dobrovolné.
Text: MěÚ Krnov
Foto: web Štěpána Raka